Szybka wysyłka w 24h.

 +48 515 030 216

biuro@zonespa.pl

Sauny na podczerwień: czy warto zainwestować?

0
Sauny na podczerwień: czy warto zainwestować?

 

Sauna na podczerwień to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych saun parowych. Zamiast generować ciepło poprzez parę wodną, wykorzystuje promieniowanie podczerwone do bezpośredniego ogrzewania ciała. Czy warto inwestować w saunę na podczerwień? Poznaj działanie, korzyści oraz koszty związane z zakupem i użytkowaniem saun Infrared.

Jak działają sauny na podczerwień?

Sauna Infrared wykorzystuje specjalne lampy emitujące promieniowanie podczerwone, które przenika przez skórę i w taki sposób ogrzewa ciało. To sprawia, że proces nagrzewania jest szybszy i bardziej efektywny niż w przypadku tradycyjnej sauny, gdzie ciepło przekazywane jest przez powietrze i parę wodną.

W saunach na podczerwień możliwe jest uzyskanie temperatury od 30 do 60 stopni Celsjusza i łatwiej jest ją kontrolować.

Sauna na podczerwień vs. sauna tradycyjna

Jakie są główne różnice pomiędzy typami saun?

  • Szybkość nagrzewania

Sauny na podczerwień w krótszym czasie ogrzewają ciało, działając na nie bezpośrednio i przenikając przez wierzchnie warstwy skóry. Z kolei w saunach parowych rozgrzewane jest powietrze w środku sauny.

  • Kontrola temperatury

W tradycyjnych saunach trudno jest uzyskać pożądaną temperaturę, natomiast w saunach na podczerwień możliwe jest jej bardziej precyzyjne regulowanie.

Ponadto, w saunach na podczerwień działają niższe temperatury (od 30 do 60 stopni C) niż w wersjach na parę (od 80 do nawet 100 stopni C).

  • Wilgotność powietrza

W saunach tradycyjnych panuje wysoka wilgotność, z kolei w saunach ogrzewanych na podczerwień jest sucho. NIektóre osoby preferują wilgotne powietrze, które ma pozytywny wpływ na układ oddechowy.

  • Zużycie energii

Parowe sauny wiążą się z wyższymi kosztami za wykorzystanie energii.

Czy opłaca się kupować saunę na podczerwień?

Koszt zakupu sauny działającej na podczerwień w porównaniu z jej tradycyjną wersją jest o wiele niższy. Nie tylko sama cena, ale i wydatki związane z użytkowaniem sauny Infrared przemawiają na jej korzyść.

Sauny na podczerwień są energooszczędne, zużywają niemal 3 razy mniej energii niż sauny ogrzewane parą wodną. W ogólnym rozrachunku, zakup sauny Infrared oraz jej utrzymanie jest bardziej przyjazne dla portfela niż koszty generowane przez tradycyjne sauny.

Wykorzystaj saunę na podczerwień w swoim domu, na siłowni lub basenie, a odczujesz różnicę w kosztach jej utrzymania. Do wyboru są modele jedno- lub kilkuosobowe.

 

Sauny na podczerwień a korzyści zdrowotne

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych saun, także regularne korzystanie z saun na podczerwień mają szansę dobroczynnie wpłynąć na nasze zdrowie. Do pozytywnych efektów można zaliczyć:

  • poprawę krążenia krwi,

  • detoksykację organizmu,

  • redukcję odczuwanego bólu mięśni i stawów,

  • poprawę wyglądu skóry na całym ciele.

Przed korzystaniem z sauny - niezależnie od jej typu - warto skonsultować się ze swoim lekarzem. Zwłaszcza w przypadku niektórych schorzeń lub przewlekłych problemów ze zdrowiem najlepiej porozmawiać ze specjalistą, by nie zaszkodzić sobie pobytem w saunie, a czerpać z tego korzyści dla organizmu.

 

Opłacalność saun na podczerwień - wnioski

Sauna na podczerwień to innowacyjna i atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnej sauny. Oferuje wiele korzyści zdrowotnych, a w dłuższym okresie użytkowania okazuje się bardziej ekonomiczna. Regularnie czyszczona i konserwowana, sauna odwdzięczy się trwałością i niezawodnym działaniem przez długie lata. Wybierz model od renomowanego producenta na ZoneSPA.pl i poczuj na własnej skórze działanie sauny na podczerwień!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl