Szybka wysyłka w 24h.

 +48 515 030 216

biuro@zonespa.pl

Sauna w ogrodzie - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

0
Sauna w ogrodzie - wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Marzy Ci się prywatna sauna, ale obawiasz się, że nie możesz sobie pozwolić na ten luksus? A może martwisz się ograniczeniem, jakie stanowi metraż Twojego domu? Rozwiewamy zatem Twoje wątpliwości. Tradycyjną saunę fińską umieszcza się w ogrodzie.

Jeżeli więc masz kawałek wolnej przestrzeni na swoim podwórku, śmiało możesz myśleć o postawieniu na nim sauny. Dla kogo dobrym pomysłem jest sauna w ogrodzie? Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem, postaraliśmy się zawrzeć w poniższym artykule.

Formalności związane z postawieniem sauny w ogrodzie

Sauny ogrodowe zwykle nie przekraczają powierzchnią 35m2. Nie musimy zatem martwić się załatwianiem formalności, takich jak np. pozwolenie na budowę. Jeżeli sauna miałaby być większa, należałoby ją zgłosić jako budynek rekreacji indywidualnej.

Trzeba wtedy także sprawdzić, czy budowa sauny będzie zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego na danym obszarze. W przypadku mniejszych obiektów musimy jedynie odpowiednio przygotować podłoże. Warto je wyrównać i utwardzić, wykonując betonową wylewkę lub układając kostkę brukową.

Wymagania techniczne - co musisz wiedzieć przed postawieniem sauny w ogrodzie?

Budowa sauny w ogrodzie nie jest procesem szczególnie skomplikowanym. Kiedy już zdecydujemy się na konkretny rodzaj sauny (kwadratowa, owalna, beczka, a może iglo?), firma zajmująca się sprzedażą udzieli niezbędnych wskazówek co do jej samodzielnego montażu i użytkowania. Ważna rzecz, o którą musimy zadbać, to podłączenie prądu.

Przyłącze elektryczne jest potrzebne, aby zainstalować oświetlenie. Będzie też konieczne, jeśli zdecydujemy się na saunę z piecem elektrycznym. Jeżeli wybierzemy saunę z piecem opalanym drewnem, musimy zadbać o wyposażenie jej w przewód dymowy. Przestrzeń wewnątrz musi pozwolić na umieszczenie pieca w bezpiecznej odległości od ław.

Sauna w ogrodzie - materiały i wyposażenie

Sauna stojąca w ogrodzie narażona jest na zmienne, często trudne warunki atmosferyczne. Opady śniegu i deszczu, bardzo niska lub skrajnie wysoka temperatura - to wszystko mogłoby osłabić konstrukcję. Dlatego tak ważne jest, aby sauna wykonana była z solidnych materiałów. Najczęściej wykorzystuje się do budowy drewno świerkowe. Dobrze sprawdzą się także jodła oraz cedr kanadyjski. Deski powinny zostać dokładnie zaimpregnowane.

Aby zwiększyć przyjemność płynącą z seansów, warto pomyśleć o zakupie modelu z oknem panoramicznym. Korzystanie z sauny ułatwią także dodatkowe pomieszczenia, takie jak przedsionek i kabina prysznicowa. Zakup sauny do ogrodu to inwestycja na lata. Mając do niej dostęp tak blisko domu, możemy każdego dnia rozpieszczać swoje ciało i umysł, a organizm z pewnością będzie nam za to wdzięczny.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl