Szybka wysyłka w 24h.

 +48 515 030 216

biuro@zonespa.pl

Izolacja sauny ogrodowej - poradnik

0
Izolacja sauny ogrodowej - poradnik

Dla prawidłowego działania sauny ogrodowej, niezwykle ważna jest jej odpowiednia izolacja termiczna. Aby ciepło nie uciekało, należy zadbać o warstwę ochronną, która pozwoli utrzymać wewnątrz sauny właściwą temperaturę. Dzięki temu będziesz mógł oddawać się chwilom relaksu w prywatnym SPA, niezależnie od warunków panujących na dworze. Jak powinna wyglądać izolacja sauny ogrodowej? Mamy nadzieję, że poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy, rozwieje wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.

Jak powinna wyglądać izolacja sauny ogrodowej?

Aby izolacja była skuteczna, należy zadbać o ułożenie jej kolejnych warstw we właściwej kolejności. Ścianę wewnętrzną zwykle wykonuje się z desek drewnianych. Najlepiej do ich produkcji wykorzystywać drzewa lokalne, ponieważ w ten sposób minimalizuje się ślad węglowy. Kolejna warstwa to ekran aluminiowy, który odbija ciepło do środka sauny. Następnie należy ułożyć warstwę izolacyjną i dopiero na niej zewnętrzne panele, najczęściej także drewniane. Elementem, o którym nie można zapomnieć, jest bariera wilgotności. Ułożona w dwóch miejscach, pomiędzy izolacją i ścianami (zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną), pozwala wyeliminować przenikanie pary lub wody do warstwy izolacyjnej.

Izolacja sauny ogrodowej - materiały

Najpopularniejsze materiały izolacyjne stosowane w budownictwie, to wełna mineralna, włókno szklane, celuloza i pianka poliuretanowa. Nie każdy z nich jednak sprawdzi się w specyficznych warunkach, z jakimi mamy do czynienia w przypadku konstrukcji sauny. Ze względu na wysokie temperatury, doskonale zda tu egzamin wełna mineralna. Nawet przy dużym poziomie nagrzania nie wydziela ona gazów niebezpiecznych dla zdrowia, a jednocześnie pozwala na świetne zabezpieczenie domku saunowego przed stratami ciepła. W celu zabezpieczenia dachu przed przenikaniem wody i wychłodzeniem wnętrza, pokrywa się go gontem bitumicznym o właściwościach hydroizolacyjnych.

Dlaczego izolacja sauny ogrodowej jest tak ważna?

Aby korzystanie z sauny było nie tylko przyjemne, ale także ekonomiczne, należy zadbać o to, aby maksimum ciepła wytwarzanego przez piec pozostało we wnętrzu. Dobra izolacja sauny ogrodowej pozwoli zaoszczędzić pieniądze, bez względu na to, czy używa się pieca elektrycznego, czy opalanego drewnem. Wpłynie ona również na żywotność samego urządzenia grzewczego, które mniej eksploatowane, posłuży przez dłuższy czas. Właściwie zaizolowana sauna, w połączeniu z odpowiednią warstwą preparatu impregnującego na deskach zewnętrznych oraz wewnątrz, pozwoli Ci cieszyć się prywatną strefą SPA, bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl