SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ;)
Wersje językowe

Filtracja wody w Twojej bali ogrodowej

Filtracja wody w Twojej bali ogrodowej

  

 

Filtracja wody w Twojej bali ogrodowej

 

Aby jednak przebywanie w bali było nie tylko przyjemne, ale także bezpiecznie dla zdrowia, trzeba zadbać o odpowiednią jakość wody.

Jakie działania podejmować, aby utrzymać jak największą czystość?

Najważniejszą kwestią jest dbałość o czystość wody, co zakłada stosowanie specjalnych pomp i filtrów.

Posiadanie bali i korzystanie z niej wiąże się z systematycznym czyszczeniem wody. Większe zanieczyszczenia można usunąć ręcznie przy pomocy sitka, jednak bardziej wydajne w zachowaniu czystości będzie używanie specjalnego filtra i pompy. Tego typu urządzenia posiadają mechanizm ssąco-tłoczący, który pobiera wodę z basenu, następnie przepuszcza przez filtr, który wodę tą oczyszcza i za pomocą pompy wtłacza do zbiornika z powrotem.

W przypadku najbardziej popularnych filtrów piaskowych, zawierających wkład wypełniony drobnym piaskiem. Służy on do wychwytywania bardzo drobnych zanieczyszczeń, często niewidocznych gołym okiem, takich jak: owady, pyłki, włosy, naskórek czy pozostałości po kosmetykach. Filtr piaskowy pomaga utrzymać czystość wody oraz niwelowanie materii biologicznej, która mogłaby stać się pożywką dla bakterii i drobnoustrojów. Filtry piaskowe zapewniają bardzo efektywne oczyszczanie wody. Płukanie należy wykonywać regularnie i pamiętać o okresowej wymianie wkładu, co zapobiega nagromadzeniu się na filtrze bakterii i grzybów.

Zaleca się by pompa pracowała kilka godzin dziennie pod nieobecność użytkowników basenu, ale przy dobrze zachowanej wodzie można wykonać czyszczenie 1-3 razy w tygodniu.

Filtr piaskowy działa w następujący sposób. Niefiltrowana woda jest wprowadzona w górną część filtra piaskowego i powoli opada przez złoże filtracyjne. To złoże filtracyjne składa się z piasku, żwiru lub innego medium filtracyjnego. Małe pory uniemożliwiają przedostanie się cząsteczek brudu i zatrzymują go w pułapce.

Filtr zapycha się w miarę osadzania się zanieczyszczeń. Wówczas wzrasta ciśnienie pomiędzy pompą i filtrem. Ciśnienie odczytuje się na manometrze i jeżeli jest ono wyższe o 0,25 bar od ciśnienia mierzonego na czystym filtrze, należy przeprowadzić płukanie wsteczne. Zazwyczaj płukanie wsteczne wykonuje się raz w tygodniu lub w przypadku wzrostu ciśnienia o mniej więcej 0,2 bar

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl